zold_novekekedes_eloadas

Lehet-e fenntartható a gazdasági növekedés? A zöld növekedés illúziója

2024. április 09.

Dr. Bajmócy Zoltán tartott előadást a Dugonics Társaság Elnökségének előadóülésén.

Március 25-én került sor a Dugonics Társaság Elnökségének soron következő előadóülésére. Az est házigazdája Dr. Csendes Tibor volt, a Dugonics Társaság alelnöke, a két beszélgetőtárs pedig Dr. Janáky Csaba egyetemi docens (SZTE TTIK) és Dr. Hupuczi Júlia főiskolai docens (SZTE MGK).

Az előadás során szó esett napjaink globális környezeti problémáinak közvetlen összefüggéseiről és a zöld növekedés víziójáról is. Emellett azon kérdések is taglalására ikerültek, mint "Miért gondoljuk azt, hogy a "szétválasztás", aemly eleddig nem történt meg, ezután sikeres lesz?" "Milyen előfeltevésekre épít a 'zöld növekedés' víziója, és miért tűnnek ezek problémásnak az ökológiai közgazdaságtan szemüvegén keresztül?".

Az előadás témájának részletesebb bemutatása itt olvasható.

Az előadás pedig a VTV Youtube csatornáján elérhető: https://youtu.be/AJf1qfxO1WY