Entrepreneurship a gyakorlatban

2016. február 9. ‒ 1. előadás

2016. február 11.

ifj. Duda Ernő – „Ernő világa”

Duda Ernő

Legfőbb állomások:

• 2013- Aquincum Technológia Inkubátor
  • 2012- Qualinnova Consulting Kft.
  • 2000- Antikvárium.hu
  • 1999- Solvo Biotechnológiai Zrt.
  • 1991-1996 Copy General

A kurzus első előadója ifj. Duda Ernő, sorozatvállalkozó, akinek a nevét legtöbb esetben a SOLVO Biotechnológiai Zrt-hez kötik, azonban az együtt töltött 2,5 órában kiderült, hogy az elmúlt 20-25 évben számos iparág számos vállalkozásában szerencsét próbált. Az előadás első felében Ernő elmesélte milyen különböző kihívásokkal kellett szembenéznie a Copy General, a Boci Tejivó vagy a SOLVO Zrt. esetében és ezeket hogyan kezelte. A kurzus alapja az interaktivitás, (együtt)gondolkodás fejlesztése, éppen ezért a hallgatók folyamatosan kérdezhettek az előadótól. Sok esetben az újtól, ismretelentől való félelem jelenti a gátat egy-egy vállalkozás elindításában (sikerülni fog? megtalálom a jó csapatot? stb.), azonban az előadás meggyőzött abban, hogy nem érdemes megvárni a „teljes felkészültség” állapotát, mert az sosem jön el, ehelyett nagyon fontos folyamatos tanulás, illetve az, hogy okos (nálunk okosabb), az adott területet jól ismerő emberekkel vegyük körbe magunkat. Nyilvánvalóan ennek a fordítottja is igaz, azaz rossz csapat választása bukáshoz is vezethet.

Az előadás során olyan kérdésekre kaptunk választ mint:

• Mennyiben más egy nyomdaipari céget alapítani és vezetni, mint egy biotechnológiai vállalkozást?
  • Hogyan változtathatja meg az életed egy metrós utazás?
  • Ha van egy jó ötletünk, hogy kezdjünk bele a csapatépítésbe?
  • Miért van szükség matekpéldára egy zöld gomb megnyomásához?
  • Mire tanított meg az „ablakon kiguruló sajt” esete?
  • Mikor érdemes egy céget eladni?
  • Hogyan lehet motiválni a magasan képzett embereket?
  • Mi vezethet bukáshoz?
  • Miért maradt Magyarországon?

Word Cloud