Hetedjére is EcoCamp

Ha július, akkor EcoCamp a GTK-n! 2018. július 23-tól egy hétig a középiskolásoké volt a Gazdaságtudományi Kar főépülete.

A hetedik EcoCamp tehetséggondozó táborba tanári ajánlással 46 középiskolás jelentkezett, akik szakmai és csapatépítő programokon kóstolhattak bele az egyetemi életbe, illetve a gazdasági felsőoktatásba.

Mindenki, függetlenül attól, hogy közgazdászként képzeli az életét vagy sem, ám érdekli a gazdaság, és nyitott szemmel jár a világban, találhatott magának érdekes programot: menedzsmenttel, marketinggel, statisztikával, pénzügyekkel kapcsolatos játékos foglalkozások, készségfejlesztő feladatok és a csapatmunkát erősítő kihívások várták a diákokat. A középiskolásokkal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Központi Statisztikai Hivatal, az ECONVENTIO Kerekasztal Közhasznú Egyesület és a Móra Ferenc Szakkollégium munkatársai, valamint a Gazdaságtudományi Kar oktatói foglalkoznak. A tábor különlegessége, hogy egyetemi hallgatókból álló mentorcsapat segítette a táborozók mindennapjait.

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.