osztondijatado_2017

Tizedjére is ösztöndíj

Február 24-én, pénteken 10. alkalommal adták át az Aulában a GTK Tehetsége és a vállalati ösztöndíjakat.

A 10. ösztöndíjátadó ünnepségen vállalati, alapítványi és kari ösztöndíjak találtak gazdára. A Gazdaságtudományi Karon így mintegy 100 hallgató részesül olyan támogatásban, amely vagy teljes mértékben, vagy részben mentesíti az önköltség megfizetése alól, közülük 27 tanulót vállalatok támogatnak tanulmányaikban.

A GTK ösztöndíjrendszere az elmúlt öt évben több lett egyszerű támogatási formánál. A vállalati és alapítványi partnereknek hála az ösztöndíjas hallgatóknak lehetőségük van bekapcsolódni a vállalati programokba, tréningeken részt venni. Ezzel együtt a GTK-n ösztöndíjasnak lenni a legjobbak közé tartozást jelenti. Büszkék vagyunk rá, hogy több hallgatónk a teljes képzési idő alatt kiérdemli a támogatást, és mentesül az önköltség megfizetése alól. Karunk ösztöndíj rendszere egyaránt jelent elismerést és támogatást a kiemelkedő képességű hallgatók számára. Ezen oklevelek nemcsak anyagi támogatást tükröznek, hanem szorgalmuk tanúsítványaként is szolgálnak.

A jubileumi átadón 84 hallgató vehette át személyesen oklevelét. Kiosztották a külföldi hallgatóknak meghirdetett ösztöndíjat is, amelyre az angol nyelvű BA képzésben résztvevők pályázhattak.

Gratulálunk minden ösztöndíjas hallgatónak!

Fényképalbum ITT elérhető!

Urbánné Mező Júlia Veronika PhD védés

2017.09.20-án az MTA Szegedi Területi Bizottság székházában 11 órai kezdettel Urbánné Mező Júlia Veronika védte meg PhD értekezését. A dolgozat témája „Az ifjúsági munkanélküliség kihívásai az Európai Unióban”, témavezetője Dr. Udvari Beáta.