Helyi gazdaságfejlesztés a képességszemlélet alapján

Megjelent a Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont Új kötete

A kötet Amartya Sen közgazdász-filozófus képességszemléletére támaszkodva az emberi jóllétet középpontba állító helyi gazdaságfejlesztés mellett érvel, és ez alapján elemzi a hazai megyei jogú városok fejlesztési folyamatait. A kötet nyolc tanulmánya önállóan is olvasható, miközben egymással összekapcsolódva áttekintést adnak egy három és fél éves kutatás legfontosabb eredményeiről.

A kötet „A helyi gazdaságfejlesztés megalapozása a képességszemlélet segítségével” című OTKA K-109425 kutatási projekt eredményeinek összegzését tartalmazza. A projektet a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont koordinálta, 2013. szeptember 1. és 2017. február 28. között. A projekt eredményeiről részletes információk találhatók az SZTE Gazdaságtudományi Kar honlapján a Kutatás/Tudomány, majd a Kutatóközpont linkre kattintva.

A kötet teljes terjedelmében letölthető: http://www.eco.u-szeged.hu/helyi-gazdasagfejlesztes-kepessegszemlelet-alapjan

• április 27.
    14:00 - 16:00
    Szeretettel várunk minden, a Doktori Iskola iránt érdeklődőt csütörtökön 14 órára a KO Aulába. A tájékoztató témája: - milyen felvételi követelmények vannak? - hogyan épül fel a képzés ( tanórák, kutatás)? - miért hasznos nemzetközi konferenciákra járni, és hogyan támogatja mindezt a Doktori Iskola? - hogyan lehet szakcikkeket írni? - hogyan lehet megszerezni a doktori fokozatot? - hogyan alakul az ösztöndíj (első két évben 140.000 Ft, második két évben 180.000 Ft)? - milyen kiegészítő ösztöndíjak vannak (pl. PADS ösztöndíj programja)?
  • május 3.
    08:00 - 20:00
    A GTK és az ÁJTK hallgatóinak közös sportnapja
  • május 4.
    11:00 - 14:00
    Tantermi előadás: A gyógyszeripari innovációs folyamatok átalakulása Tudományos előadás: Az egyetemi technológia transzfer folyamatok átalakulása a tudásgazdaságban.
  • május 11.
  • június 8.