EUBUMM

Robbanás előtt az EU?

2016. november 16.

Martin Jones (Visiting Professor, the Department of War Studies at King’s College London) és John O’Sullivan (President of the Danube Institute) előadása a GTK-n

2016. november 10-én Tomka Béla elnökletével Martin Jones (Visiting Professor, the Department of War Studies at King’s College London) és John O’Sullivan (President of the Danube Institute) tartott „Robbanás előtt az EU?” címmel angol nyelvű előadást a GTK Aulájában.

A meghívott vendégek között zajlott beszélgetés fókuszában az Európai Unió kialakulásának kezdeti okai, és ezen okok jelenre vetítése állt. Többek között arra keresték a választ, hogy mekkora lehet az EU-n belül egy ország individualitása, és miről kell lemondania azért cserébe, hogy tagállam lehessen.
Az aktualitásokra is reflektálva, az estén természetesen részletesen elemezték a BREXIT jelenlegi illetve a jövőben felmerülő problémáit. Milyen korábbi történelmi eseményekkel hozható párhuzamba a BREXIT? Mi fog történni, ha úgynevezett hard-BREXIT fog bekövetkezni, és mire számíthatunk soft-BREXIT esetén? Milyen problémákkal kell szembenéznie az Egyesült Királyság nélkül maradt Európai Uniónak, és milyen problémái adódhatnak az Egyesült Királyságnak a kiválást követően? Az előadásokat és a beszélgetést összegzés követte, majd a hallgatóság is feltehette kérdéseit. Rendkívül informatív, izgalmas estét köszönhetünk a neves szakértőknek!