GTK_diploma_2016_jan

GTK Diplomaosztó 2016: A diploma, ami gazdaggá tesz és segít megélni az életet

2016. január 27.

Január 22-én, pénteken új szakemberekkel gyarapodott Magyarország közgazdász közössége.

78 alapszakos hallgató végzett a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán, 31-en gazdálkodási és menedzsment, 22-en kereskedelem és marketing, és 24-en pénzügy és számvitel szakon Az ünnepi ceremóniára 11 órától a TIK kongresszusi termében került sor.

Farkas Tamás a végzett évfolyam nevében az alábbi gondolatokkal köszönt el a Kartól és a hallgatótársaitól: „Talán nem gondoltuk, de így, már a diplománkkal a kezünkben főnökké és gazdaggá váltunk. Saját magunk urai vagyunk, saját főnökeink. Mi dönthetjük el, mely célokért küzdünk meg odakint, a többi csak ráadás. De nem csak főnökké, gazdaggá is váltunk. Gazdaggá tudásban, látásmódban, kapcsolatban. Gazdaggá, hisz értéket tudunk teremteni. Bánjunk ezzel közgazdászhoz méltó módon.”

A végzett hallgatók több mint hétszáz kurzust teljesítettek, melynek során ezernél is több érdemjegyet szereztek az eddig eltelt egyetemi éveik alatt. A diplomáik együttes átlaga: 4,08, a legmagasabb pénzügy és számvitel alapszakon: 4,17.

A hallgatók közül minden tízedik tanult ösztöndíjjal európai társegyetemeink egyikén Finnországtól Spanyolországig, Franciaországtól Törökországig, csak hogy a legnépszerűbb célországokat említsük.

Dr. Vilmányi Márton ünnepi beszédében az alábbi szavakkal engedte újtára a végzett GTK-sokat: „Alakítsák társadalmunk, de ne akarják saját képükre formálni. Vezessék közösségük, de sose akarják uralni azt. S végül, sose felejtsék el valóban megélni az életüket.”

Gratulálunk a frissen végzett hallgatóknak, és sok sikert kívánunk nekik karrierük során és magánéletükben egyaránt!

SZTE GTK Diplomaosztó 2016 január
A diplomaosztó ünnepségen készült fényképek a képre kattintva érhetők el.