International Week

VIII. Nemzetközi hét a GTK-n

2016. április 11.

Előadások, workshopok és PhD konferencia.

2016. április 11 és 15. között az SZTE GTK külföldi partnereinek 22 képviselője érkezik Szegedre, hogy előadásokat tartva találkozzon a GTK hallgatóival, és workshopokon ossza meg tapasztalatait a kar oktatóival.

A Nemzetközi héten 93 hallgató vesz részt a külföldi vendégelőadók által tartott 12 kurzuson. A projekttervezéstől a tehetséggondozásig sok-sok téma megismerésére van lehetőségük azoknak a hallgatóknak, akik ezen a héten az angol nyelvű előadásokat és gyakorlatokat választják. A Finnországból, Spanyolországból, Romániából, Nagy-Britanniából, Franciaországból, Lengyelországból és Csehországból érkező egyetemi oktatók angol nyelven tartják meg mini-kurzusaikat.

A felsőoktatás nemzetköziesedésének folyamatáról szóló és az egyetemi-ipari együttműködési lehetőségeket feldolgozó workshopok célja a tapasztalatcsere, a jó gyakorlatok megosztása. A GTK egy-egy oktatója által vezetett tanácskozások mellett Szegedet és környékét bemutató programok teszik a nemzetközi hetet még színesebbé.

Az angol nyelvű programokon a részvétel ingyenes, ám előzetes regisztrációhoz kötött. Részletek a CooSpace-n.

A programok itt megtekinthetőek.