ecodemia-pepe_1170x430

Ecodemia: a lakosság és a vállalkozások pénzügyi kultúrájáról Dr. Kovács Pétertől

2015. július 08.

Az Ecodemia program már harmadik éve várja a gazdaság aktuális kérdései iránt érdeklődőket a Szegedi Gazdaságtudományi Karon. Június 29-én, hétfőn Martonyi János volt külügyminiszter, július 1-én, szerdán Kovács Péter az SZTE GTK dékán-helyettese tartott előadást.

Dr. Kovács Péter előadásában a vállalkozások és a lakosság pénzügyi kultúrájáról készített kutatásukat mutatta be, amelyet az Econventio Kerekasztal Közhasznú Egyesülettel közösen készítettek. A kutatásból rengeteg hasznos és érdekes információt tudhattak meg a jelenlévők a lakosság és a vállalkozások pénzügyi tudatosságáról, a pénzügyek iránti attitűdjeikről és magatartásukról. Az elmúlt években a kutatás célcsoportját a középiskolás hallgatók jelentették, de idén egy új célcsoportot is megvizsgáltak: a kis- és középvállalkozásokat.

A pénzügyi kultúra kutatások lehetőséget biztosítanak, hogy felmérjük a jelenlegi helyzetet, és következő lépésben megpróbáljuk befolyásolni a lakosság és a kis- és középvállalkozások vezetőinek attitűdjét, magatartását. Az előadás során olyan érdekes információkat is hallhattunk, mint például, hogy hazánkban a nők pénzügyi tudatossága magasabb (ellentétben más vizsgált országokkal), illetve azok az emberek, akiknek negatív az attitűdje a pénzügyek iránt, általában rosszabb pénzügyi döntéseket hoznak.

Az előadás végén kialakult beszélgetés és tapasztalatcsere során olyan nagy jelentőségű és izgalmas kérdések is felmerültek, hogy a 2008-as válságot megakadályozhattuk-e volna, ha a lakosság pénzügyi kultúrája magasabb.

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt az Ecodemia sorozat következő állomásain:

2015. július 8. (szerda) 17 óra, SZTE GTK Aula, (Szeged, Kálvária sgt. 1)
Prof. Dr. Hetesi Erzsébet egyetemi tanár, SZTE GTK – Dr. Vilmányi Márton egyetemi docens, SZTE GTK
Vállalkozások közötti együttműködések sikeressége a Dél-Alföldön

2015. július 9. (csütörtök) 17 óra, SZTE GTK Aula, (Szeged, Kálvária sgt. 1)
Dr. Vass Zsófia adjunktus, SZTE GTK – Dr. Lukovics Miklós egyetemi docens, SZTE GTK – Dr. Imreh Szabolcs egyetemi docens, SZTE GTK
Szeged helyi gazdasági környezete – A helyi vállalkozások és az ELI

A rendezvényeken a részvétel ingyenes.

Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

CIB Bank