Bezár

SZTE GTK Hírarchívum

lukovicsvasimreh-ecodemia

CIB ECOdemia: A helyi vállalkozások és az ELI

CIB ECOdemia: A helyi vállalkozások és az ELI

2015. július 13.
2 perc

Dr. Vas Zsófia, Dr. Lukovics Miklós és Dr. Imreh Szabolcs bemutatta a világ legmodernebb lézer kutatóközpontjának a helyi gazdaságra gyakorolt várható hatásait

Az ECOdemia program már harmadik éve várja a gazdaság aktuális kérdései iránt érdeklődőket a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán. Az idei előadássorozat első három eseményén Martonyi Jánossal volt külügyminiszterrel (szabadkereskedelmi szerződések versenye), Kovács Péterrel az SZTE GTK dékánhelyettesével (a gazdasági szereplők és a lakosság pénzügyi kultúrája), illetve Dr. Vilmányi Mártonnal a GTK dékánjával és Dr. Hetesi Erzsébet intézetvezetővel (vállalkozások közötti együttműködések rendszere) találkozhattak az érdeklődők.


A 2015-ös CIB ECOdemia program utolsó előadását Dr. Vas Zsófia adjunktus (SZTE GTK), Dr. Lukovics Miklós egyetemi docens (SZTE GTK) és Dr. Imreh Szabolcs egyetemi docens (SZTE GTK) tartotta az ELI lézer kutatóközpont várható gazdasági hatásairól.

Az előadás kezdetén Dr. Vas Zsófia bemutatta a regionális és a szegedi gazdasági környezet jellemzőit. A Dél- alföldi régió és a szegedi térség gazdasága kevésbé fejlett régiónak számít az Európai Unióban (a régió GDP-je messze elmarad az Európai Uniós tagországok GDP-ének 75%-tól), de eközben komoly innovációs potenciállal is rendelkezik, ami szokatlan kettősség. Ennek oka, hogy bár a helyi gazdaság kevésbé fejlett, de az egyetem és az egyetemi kutatások színvonala kiemelkedő nemzetközi összehasonlításban is.


Az előadás további részében Dr. Lukovics Miklós és Dr. Imreh Szabolcs mutatta be a kutatási eredményeiket, modelljüket, amely az ELI várható gazdasági hatásait foglalta össze. Modelljük és számításaik szerint valószínűleg mind a foglalkoztatásra, mind a régióban megtermelt jövedelmek nagyságára kedvező és jelentős hatást fog gyakorolni a beruházás.


Az előadás és az utána kialakult párbeszéd optimista hangulatban telt, de az előadók is kiemelték, hogy sokat kell még dolgozni azért, hogy az ELI-ben rejlő lehetőségeket a megfelelőképpen ki tudják használni a helyi gazdaság szereplői. Így az első lépések egyike, hogy a lakosság tudjon az ELI-ről, és érezze magáénak a beruházást, amely a világ legmodernebb lézer kutatóközpontja lesz. És Szegeden lesz!


A rendezvénysorozatról és a további előadásokról további információ itt található

Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara


CIB Bank
Enterprise Europe Network

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek