beiratkozas-2015

Megérkeztek a gólyák

2015. augusztus 26.

Beiratkoztak az elsőévesek a Gazdaságtudományi Karra.

A szerda a beiratkozásról szólt a 2015 nyarán felvételt nyert hallgatónk számára. Reggeltől már a HSZI várta az alapszakos és felsőoktatási szakképzésben tanuló elsős diákokat, hogy adataikat egyeztetve átlépjenek egy újabb küszöböt a felsőoktatási tanulmányaik megkezdéséhez. Így már hivatalosan is GTK-s hallgatók lettek. A mesterszakosok a Kálvária sugárúton beiratkozással kezdték a napot.

Tájékoztató és közösségépítő jelleggel szakos előadásokon vehettek részt az érdeklődők. 9 órától a mesterképzésben résztvevők, 11 órakor a pénzügy és számvitel alapszak hallgatói informálódhattak, ezt követően 12 órától a gazdálkodási és menedzsment, majd 13 órakor a kereskedelem és marketing szakok mutatkoztak be. Végül a felsőoktatási szakképzésre felvételt nyert hallgatók tudhattak meg hasznos információkat. Az előadásokon elhangzott, hogy milyen elektronikus rendszereket tudnak használni a hallgatók, ezek segítségével hogyan tudják majd a későbbiekben tanulmányi ügyeiket intézni, milyen kurzusokat kell teljesíteniük, milyen nyelvvizsga követelmények várnak rájuk. Egyszóval hogyan tudják szerencsésen átvészelni az olyankor bonyolultnak látszó egyetemi éveket. A hallgatói szervezetek közül bemutatkozott a HÖK és az MKT: érdekességeket, programokat ajánlottak az egyetemista életbe éppen belekóstoló diákoknak.

Újdonságként hatott mindenki számára a nemrég elindult Mosoly Projekt megjelenése, hiszen szerdán startolt a GTK társadalmi kampánya. Ezen a napon mosolyt csaltak az arcokra, nem kis meglepetést okozva a felbukkanásukkal, hiszen mosolygós csomagolásban megjelenő Túró Rudival örvendezették meg az épületbe betévedőket, és persze elsősorban a beiratkozókat!