sofi_logo1170x430

GTK-s hallgatói sikerek: Sófi József-ösztöndíj

2015. április 07.
Schuszter Tamás, mesterszakos hallgatónk elnyerte a legrangosabb hallgatói elismerésnek számító Sófi ösztöndíjat, Mátyus Ákus szintén mesterszakos hallgatónk pedig különdíjban részesült.

Schuszter Tamás Pénzügy mesterszakos hallgatónk elnyerte a Sófi József-ösztöndíjat, amely a legrangosabb hallgatói elismerésnek számít az egyetemen. Emellett Mátyus Ákos Közgazdálkodás és közpolitika mesterszakos hallgatónk ismételten külön díjat kapott.

A Szegedi Tudományegyetemen 14 éve működik az SZTE Sófi Alapítvány. Minden évben öt tehetséges hallgatót jutalmaznak 200 ezer forintos ösztöndíjjal, emellett pedig öt hallgató 50 ezer forintos különdíjban részesül. Az alapítvány célja, hogy a tehetséges hallgatókat kiemelje és munkájukat elismerje.

A Sófi Alapítvány kitüntetése a legnagyobb hallgatói elismerésnek számít a magyar felsőoktatásban. Az ösztöndíjakat a Szegedi Tudományegyetem legnevesebb professzorai ítélik oda a nyertes hallgatóknak. Az értékelési rendszerben a tanulmányi eredmények, tudományos publikációk, a szakmai tevékenység és a nyelvvizsgák érnek pontot, emellett az előző évek Sófi ösztöndíj pályázatai is, tehát már elsőévesként megéri jelentkezni. A pályázók a Sófi Tehetséggondozó Kör és az SZTE Tehetségpont hallgatói közösségének tagjaivá válnak a jelentkezésükkel, így ingyenesen igénybe vehetik az alapítvány szolgáltatásait (pl.: jogi tanácsadás, banki, pénzügyi szolgáltatások stb.).

Gratulálunk a díjazottaknak!