Citi Karrier Pizza

Citi karrier pizza – szakmai gyakorlat a CITI-nél

2015. április 23.

Halácsy Gábor, a Citi Befektetési Bank munkatársa tartott előadást április 21-én a kar aulájában. A programon egy jóízű pizza mellett számos érdekes és hasznos dolgot tudhattunk meg a Citiről, a befektetői banki világról, valamint a cég gyakornoki lehetőségeiről.

A világ 140 országában jelenlévő bank több mint 200 millió ügyféllel áll kapcsolatban. Budapesti szolgáltató központjuk 2006-ban alakult. A Citibank olyan embereknek nyújt hosszútávú karrierlehetőséget, akik törekednek arra, hogy a legtöbbet hozzák ki magukból, nyitottak az újra, kreatívak és jól érzik magukat egy kihívásokkal teli, versenyszellemű multinacionális környezetben. Az előadó, aki a pénzügyi osztály vezetője, elárulta nekünk, milyen elvárásoknak kell megfelelni ahhoz, hogy valaki velük dolgozhasson, valamint a tevékenységi körök világába is bekukkanthattunk (Product Control, Regulatory Reporting, Corporate Treasury, Statutory Reporting, Financial Control, Projects & Initiatives).

De hogy miért is jöttek az SZTE GTK-ra?

Budapesti irodájukba 3 hónapos gyakornoki lehetőséget kínálnak márciusi, júniusi, és szeptemberi kezdéssel, Alap- és Mesterképzésen tanulóknak egyaránt. Gyakornoki programjukat a kötelező szakmai gyakorlat által támasztott feltételek mellett is el lehet végezni, a cég rugalmasan tudja kezelni diákok foglalkoztatását.

Az alábbi területeken próbálhatják ki magukat a GTK hallgatói: Product Control, Regulatory Reporting, Corporate Treasury. A cégnél a gyakornokság alatt tényleges tudást és tapasztalatot lehet szerezni, mely bruttó 1100 Ft/ óra fizetéssel párosul. Elmondásuk szerint a nyári időszakban általános a túljelentkezés, ezért inkább az őszi és tavaszi időszakban érdemes pályázni. Nyitott hozzáállással és jó angoltudással már be lehet kerülni.

A jelentkezésről és a cég elvárásairól az alábbi linken lehet tájékozódni: http://www.citibank.hu/gcb/Lakossagi_ugyfelek/hungary/footer/karrier.htm

A rendezvényen készült fényképek megtekinthetők a galériában:

Citi Karrier Pizza