Szegedi Tudományegyetem, Gazdaságtudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2014. Február

Szakmai gyakorlat külföldön?

Február 19-én elidőztünk az Erasmus Estek újabb állomásán.

2014. február 24.

Hogy Erasmussal külföldön tanulni nagyszerű élmény, az előző szemeszter programjaiból és élménybeszámolóiból megtudhattuk – sokan személyesen is megtapasztalhatták. Az Erasmus program segítségével azonban nemcsak tanulmányi út valósulhat meg, hanem külföldi szakmai gyakorlatot is támogat a program.

Szerda este a GTK Aulájában négy olyan közgazdászhallgató osztotta meg velünk élményeit, aki a szakmai gyakorlatát külföldön végezte. Beszámoltak a szükséges dokumentumok kitöltéséről és leadásáról, tapasztalataikról a gyakorlati hely kereséseséről. az estét záró beszélgetés során hallhattunk érdekességeket a munkabérekről és az interkulturális hatásokról is.

A következő Erasmus rendezvény február 25-én lesz a Kálvária sugárúti épület aulájában, ahol a kar második szemeszterre érkezett Erasmusos hallgatói fogják saját országaikat bemutatni. Finom falatokkal és hangulatos zenével várunk minden érdeklődőt.