Szegedi Tudományegyetem, Gazdaságtudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  SZTE GTK hírarchívum  --  GTK 2010. December

Akadémiai Nívódíj GTK-s oktatónak

Akadémiai nívódíj

Az Akadémiai Nívódíjat a Magyar Tudomány Napja rendezvénysorozat keretében november 18-án adták át az MTA székházában.

2010. december 01.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar oktatója Dr. Lengyel Imre részesült a kitüntetésben Regionális gazdaságfejlesztés című kötetéért.

1974-ben jutalmazták először nívódíjjal az év legjelesebb hazai tudományos munkáit. Az azóta eltelt harmincöt évben hagyomány lett a kezdeményezésből, melynek célja ma is ugyanaz, erkölcsi elismerésben részesíteni a közelmúlt legszínvonalasabb tudományos kiadványait és szerzőiket. A díjazottak minden évben az MTA tudományos osztályainak jelölése alapján a Magyar Tudományos Akadémia által támogatott és az Akadémiai Kiadó gondozásában megjelent művek közül kerülnek ki.

A kötet bemutatására az Akadémiai Könyvszemle keretében kerül sor 2010. december 16-án (csütörtökön) 17 órakor.

A kötetet ismerteti: KOVÁCS ÁRPÁD egyetemi tanár a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke

Helyszín: SZAB székház 110. előadóterme (6720 Szeged, Somogyi u. 7.)

Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!