nyito_flashmob

Támogatjuk az egészséged! Sportolj az SZTE-n!

Tudtad, hogy egy kiadós testmozgás után jobban fog az agyad? Pörgesd fel magad és készülj edzés után egy zárthelyi dolgozatra! Hogyan segít eben a Szegedi Tudományegyetem? Elmondjuk!

A Szegedi Tudományegyetemen osztatlan és alapképzésben résztvevők számára kötelezően teljesítendő 2 félévnyi testneveléskurzus, amely 12 alkalmat jelent heti 1 órával számolva. Tudod mi ebben a legjobb? Amellett, hogy rávesz a testmozgásra, akkor is, ha annyira nem vagy oda érte, kipróbálhatsz olyan sportokat, amiket eddig nem mertél, vagy nem voltál biztos benne, hogy neked való.


Az SZTE-n 55 sportágból, közel 150 kurzus közül válogathatsz. Emellett számos ingyenes foglalkozást is látogathatsz, figyeld mindig az SZTE Sportközpont aktuális híreit!


A Szegedi Tudományegyetem Sportközpontján kívül számos hely diákkedvezménnyel is igénybe vehető, például a SZTE EHÖK SE fitneszterem, jégkorcsolyapálya, sportuszoda, Annafürdő, Napfényfürdő Aquapolis, a SZEDEÁK meccsei, a kajak-kenu és az evezős versenyek.


Élsportoló vagy?

Akkor nem árt tudnod a „Jó tanuló, jó sportoló” pályázatról, ami pénzjutalommal díjazza, ha nem csak az agyadat, hanem a testedet is rendszeresen tornáztatod!


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Zadori_BenceZádori Bence – BTK – Kommunikáció-és médiatudomány

Szeged az Alföld fővárosa. Nem olyan nagy és túlcifrázott, mint Budapest, és ez az élmények, az ismerkedés javára szolgál. AZ SZTE pedig sokkal gyakorlatiasabb képzést ad a legtöbb egyetemnél, ami a választott szakom (kommunikáció- és médiatudomány) számára elengedhetetlen. És hogy miért a #sztekomm? Mert túlságosan érdekel a világ és ezt itt különösen díjazzák.

 

Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.