Szegedi Tudományegyetem, Gazdaságtudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Kutatás, tudomány  --  Tudományos hírek  --  Konferenciák  --  Gazdasági és társadalmi elemzések és fejlesztési lehetőségek

Konferenciafelhívás

KonferenciafelhívásA konferencia előzetes programterve

Gazdasági és társadalmi elemzések és fejlesztési lehetőségek
Az ELI társadalmi, gazdasági megalapozása és multiplikátor hatása
Tudományos Konferencia

Szeged, 2014. November 13-14

A konferenciát a Szegedi Tudományegyetem 15 éves Gazdaságtudományi Kara és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottságának Gazdaságtudományi Szakbizottsága szervezi.

Tisztelettel fogadunk előadásokat az innovatív, tudásalapú gazdaságfejlődéshez, beruházásokhoz, különös tekintettel az ELI beruházáshoz kapcsolódó kihívásokról, hatásokról a statisztika, a gazdaságtudományok, a társadalomtudományok, a mérnöktudományok és a természettudományok területéről. A legnívósabb előadások kéziratait lektorált konferenciakötetben fogjuk megjelentetni.

A konferencia helyszíne: Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar, 6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.

A konferencia plenáris előadói Prof. Dr. Rechnitzer János, a Széchenyi István Egyetem, Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola vezetője és Prof. Dr. Szabó Gábor, az Innovációs Szövetség elnöke, a Szegedi Tudományegyetem rektora.

Témakörök

• Pénzügyi kultúra helyzete és fejlesztési lehetőségei
  • Vállalkozói kultúra helyzete és fejlesztési lehetőségei
  • Statisztikai kultúra helyzete és fejlesztési lehetőségei
  • Szervezetek együttműködési lehetőségei
  • Humánerőforrás és karriertervezés
  • Tudományos beruházások társadalmi és gazdasági hatásai
  • K+F és innováció
  • Társadalmi, gazdasági, üzleti, statisztikai elemzések, előrejelzések, hatástanulmányok
  • Társadalmi, gazdasági, üzleti elemzések, előrejelzések módszertani problémái
  • Mérési és modellezési problémák
  • Klaszterezés, területi elemzések
  • Marketing és menedzsment kihívások
  • Intelligens szakosodás

Határidők

Absztrakt beküldés: Október 10.
Döntés az elfogadásról: Október 15.
Regisztráció: Október 30.

Részvételi díj: 16 000 Ft +ÁFA A TÁMOP támogatásnak köszönhetően 0 Ft

Dr. Kovács Péter és Kovács Orsolya Bernadett
conference@eco.u-szeged.hu

Regisztráció

Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottsága

A konferencia megvalósulását a TÁMOP-4.1.1.C-12/1/KONV-2012-0005 azonosító számú, „Ágazati felkészítés a hazai ELI projekttel összefüggő képzési és K+F feladatokra" projekt tette lehetővé.

Széchenyi 2020 - Európai Szociális Alap - Magyarország Kormánya