kiemelt_GTK_VarsoiEgyetem

Egyszerre két diplomát szerezhetnek a Gazdaságtudományi Kar hallgatói

Kettős diploma program indításáról írt alá együttműködési megállapodást a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara és a Varsói Egyetem Menedzsment Kara.

A megállapodás értelmében a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakos hallgatók az egyik tanévét a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán, a másik tanévet a Varsói Egyetem Menedzsment Karán végzik angol nyelven, így egyszerre két diplomát szerezhetnek. Az erről szóló megállapodást a két kar vezetője, Beata Glinka a Faculty of Management University of Warsaw dékánhelyettese és Kovács Péter, az SZTE Gazdaságtudományi Kar dékánja írta alá október 4-én.

GTK_Varsoi_Egyetem

– A lehetőség a szegedi és a varsói egyetemisták számára egyaránt nyitva áll, a kettős diploma megszerzése mindkét intézményben évfolyamonként 30-40 hallgatót érint, köztük magyar és külföldi diákokat is. A program végén olyan hallgatók kapják meg a két intézmény diplomáját, akik képesek lesznek újabb partnereket felkutatni és elősegíteni a nemzetközi szintű gazdasági és kereskedelmi együttműködéseket – fogalmazott Kovács Péter, az SZTE Gazdaságtudományi Kar dékánja. Hozzátette: a kettős diploma program eddig a páviai, a normandiai és a hageni felsőoktatási intézményekkel biztosította az együttműködést. A mostani megállapodással a szegedi gazdasági képzés résztvevői újabb, tekintélyes külföldi egyetem képzéséhez csatlakozhatnak.

SZTEinfo

Fotó: Bobkó Anna

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.