SZTE Info

IMG_5439

Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a temesvári és a szegedi egyetem

A Temesvári Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem vezetői, Petru Stefea és Kovács Péter dékánok arról állapodtak meg, hogy a jövőben oktatási és kutatási területen dolgoznak együtt. Cél a gazdasági felsőoktatás módszertani fejlesztése digitális technológiák – különös tekintettel a játékosítás, a gamifikáció – alkalmazásával.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

– Fontos, hogy korszerű ismereteket adjunk át, modern módszertannal, közös pályázatokat, kutatási programokat is tervezünk, és nem csak az oktatási módszertan területén – hangsúlyozta az aláíráshoz kapcsolódó sajtótájékoztatón, 2018. március 5-én Dr. Kovács Péter, az SZTE GTK dékánja.

IMG_5424

A temesvári és a szegedi gazdaságtudományi kar vezetői, Prof. Petru Stefea és Dr. Kovács Péter dékánok arról írtak alá megállapodást, hogy a jövőben oktatási és kutatási téren egyaránt szoros együttműködést folytatnak, melynek kiemelt célja a gazdasági felsőoktatás módszertani fejlesztése digitális technológiák – különös tekintettel a játékosítás (gamifikáció) módszertanának – alkalmazásával. A gamifikáció, a játékosítás módszertani eszközként különösen alkalmas a Z generáció tagjainak megszólítására. Az együttműködés első lépéseként az aláírást követően a temesvári kollégák egy szakmai workshopon mutatták be a szegedi oktatóknak az eddigi eredményeiket a gamifikáció oktatási alkalmazása terén. Az együttműködés következő lépéseként az SZTE GTK Nemzetközi Hét rendezvényén 2018 áprilisában, közel 20 külföldi egyetemi oktató részvételével szerveznek közös szegedi-temesvári gamifikációs workshopot.

Ez már a tizedik ilyen rendezvény, vagyis jubilálunk – mondta Pusztai-Varga Ildikó, hozzátéve, hogy vendégoktatók tartanak majd színvonalas előadásokat.

IMG_5428

SZTEinfó

Fotó: Bobkó Anna

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. július 19.

Kiemelt_rektori

Napjainkban a nemzetköziesítés a felsőoktatási fokozatváltás központi eleme. Ez az átfogó program a Szegedi Tudományegyetem kapcsolatrendszerének erősítésére és nemzetközi láthatóságának növelésére fókuszál. Mi történt ezen a területen az elmúlt négy évben? Az SZTE kapu a világra? – kérdeztük az SZTE négy rektorhelyettesét.

SZTEtelevízió

2018. május 30.

kiemelt_SZG_diszpolgar

Idén a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Szabó Gábor lett Szeged díszpolgára. Az elismerést május 18-án a díszközgyűlésen adta át Botka László polgármester. A Szeged Televízió ebből az alkalomból készített vele egy életútinterjút.

Eseménynaptár RSS