SZTE Info

SZTE-s díjazottak a Magyar Nemzeti Bank ötletpályázatán

A Magyar Nemzeti Bank másodszor hirdette meg „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!” című egyetemi ötletpályázatát. A felsőoktatási intézmények közötti versenyben a szegedi egyetemről Köteles Dávid, Kuruczleki Éva és Rácz Tamás csapata győzedelmeskedett.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A tavalyi sikereket követően idén is színvonalas, a fiatal generációk újszerű, kreatív szemléletét tükröző pályamunkákkal zárult a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és több hazai vezető felsőoktatási intézmény közös hallgatói ötletpályázata. A jegybank az immár másodszor meghirdetett pályázat legjobb javaslatait beépíti a pénzügyi kultúra és tudatosság erősítését célzó fejlesztései közé is.

A „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!” címmel kiírt pályázatra az egyetemi hallgatóknak olyan átgondolt, piackutatáson alapuló, kreatív és megvalósítható javaslatokat kellett kidolgozniuk, melyek széleskörűen és költséghatékonyan támogatják a fogyasztók pénzügyi tudatosságának fejlesztését. Az előzetesen megadott pályázati témák közül idén a legtöbben a pénzügyileg sérülékeny csoportok elérésére és a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel Kalkulátor népszerűsítésére dolgoztak ki javaslatot, de a kamatkockázat kezelésével kapcsolatosan is születtek izgalmas megközelítésű és szakmailag jól alátámasztott ötletek.

Az idei pályázatokat jól végig gondolt kommunikációs tervek és a változó médiahasználati szokásokat tükröző módszerek jellemezték. Számos diák például az online közösségi felületeken népszerű video bloggerek (vloggerek) és véleményvezérek (influencer marketing) közreműködésével látta a leghatékonyabbnak a pénzügyileg sérülékeny fiatal korosztály elérését.

Idén a szakmai bíráló bizottság a helyszíni döntőkön az egyes egyetemek 5 legjobb pályaműve közül választotta ki és részesítette pénzjutalomban – egyetemenként – az első három helyezettet. Emellett a legjobb pályázatokat készítő hallgatók a Magyar Nemzeti Bankban tartott sajtónyilvános eseményen is bemutathatták javaslatukat.

A Szegedi Tudományegyetem részséről Köteles Dávid, Kuruczleki Éva és Rácz Tamás javaslata nyerte el leginkább a zsűri tetszését.

Forrás: MNB

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2018. július 19.

Kiemelt_rektori

Napjainkban a nemzetköziesítés a felsőoktatási fokozatváltás központi eleme. Ez az átfogó program a Szegedi Tudományegyetem kapcsolatrendszerének erősítésére és nemzetközi láthatóságának növelésére fókuszál. Mi történt ezen a területen az elmúlt négy évben? Az SZTE kapu a világra? – kérdeztük az SZTE négy rektorhelyettesét.

SZTEtelevízió

2018. szeptember 14.

tanevnyito_2018

A nemzeti hagyományok ápolásának jelentőségéről és az értelmiséggé válás összetettségéről is szó esett a hazai felsőoktatási intézmények 2018-2019. tanévét megnyitó, a Szegedi Tudományegyetemen rendezett ünnepségen. Az SZTE új rektora, a kormány két képviselője és Szeged polgármestere köszöntötte az elsőéves hallgatókat.

Eseménynaptár RSS