SZTE Info

kiemelt_SciVal

SciVal workshop az SZTE-n

2017. májusától az SZTE-n is elérhetővé vált a SciVal adatbázis, mellyel a szegedi kutatók eredményei nagyobb nyilvánosságot kaphatnak, újabb nemzetközi tudományos együttműködések alakulhatnak. Az adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 és 12:00 között előadást tartanak a Rektori Hivatal dísztermében.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

2017. májusától a Szegedi Tudományegyetemen is elérhetővé vált a SciVal adatbázis. A platform, amely adattartalmát a Scopus-ból nyeri, globális szinten mutatja a kutatók kapcsolati hálóját, publikációit, kutatási szakterületeit, életútját. Az adatbázis feltárja a nemzetközi és hazai együttműködés lehetőségeit, biztosítja, hogy a Szegedi Tudományegyetem tudományos munkatársai közvetlenül tájékozódjanak a nemzetközi tudományos szféra naprakész kutatásairól.

A SciVal adatbázisról 2017. május 10-én, szerdán 10:00 és 12:00 között előadást tart Porosz Péter, az Elsevier munkatársa a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatal dísztermében.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2017. augusztus 31.

kiemelt_Sik_Marton_SZEM

Sík Márton életében a sport már egyetemi évei alatt is központi szerepet töltött be. Az SZTE-s öregdiák mintegy húsz éven keresztül kajakozott, élsportolóként számos sikert, köztük egy olimpiai 5. helyezést is maga mögött tudhat. Ma a DÉMÁSZ Szegedi Vízisport Egyesület szakmai vezetőjeként támogatja a fiatalokat.

SZTEtelevízió

2017. szeptember 13.

kiemelt_tanevnyito2017

Olyan jelentős fejlesztések előtt áll az SZTE, amelyekkel nemzetközi rangú kutatóegyetemmé válik – jelentette ki a rektor, igazolta példákkal a kormányt képviselő igazságügyi miniszter. A Szegedi Tudományegyetem 2017-2018-as tanévet nyitó ünnepségéről készült rövid videó itt megtekinthető.

Eseménynaptár RSS

• szeptember 7. 18:00 - október 1. 18:00
    Zombori László tárlatát megnyitja: Dr. Feledy Balázs művészeti író. Hárfán közreműködik Szauer Bianka, az MTVA Virtuózok versenyének döntőse.
  • szeptember 19. 17:00 - október 15. 18:00
  • szeptember 26.
    17:00 - 18:30
    Dr. Borechky Anna művészettörténésszel, a Bestiarium Zircense című hasonmás kiadvány szerkesztőjével beszélget Prof. Dr. Vígh Éva és Dr. Újvári Edit. A programot az SZTE Animalia Kutatóközpont, SZAB Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottság szervezi.
  • szeptember 26.
    17:30 - 19:00
    A Szent-Györgyi Albert Agórával együttműködésben 2017 tavaszán új sorozatot indítottunk: egy „vetítős” sorozatot, amelyben elsősorban szegedi és környékbeli fotóművészek/művésztanárok/hobbifotósok közreműködésével „szemet/lelket gyönyörködtető” vetítésekre kínálunk rendszeres lehetőséget. Mindezt egy kivételes adottságokkal rendelkező helyszínen, az Agóra Informatórium nevű egységében. Az őszi évad szeptemberi nyitóelőadásában vendégünk lesz a “tiszteletbeli hídépítő”, a szegedi “Hídember”: Dobóczky Zsolt. A szegedi mérnök-tanár/fotóművész eleinte diaporámáival lett ismert fotósberkekben, az utóbbi időkben pedig nagyberuházásokat fotografált végig – ahogyan mondani szokták, “az első kapavágásoktól” (például az M43-as Tisza-híd (Móra Ferenc híd) és az ELI születését). A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. További információ: www.jgypk.hu/mentorhalo
  • szeptember 27.
    16:00 - 18:00
    A Pro Jure -Egyesület a Szegedi Joghallgatókért szervezet vendége Volom András, Magyarország első ENSZ ifjúsági küldötte, aki immáron öt éve foglalkozik az ENSZ-hez kötődő ifjúsági kezdeményezésekkel, melyeken keresztül a fiatalok kollektíven formálhatják közvetlen környezetük és az egész világ jövőjét. A rendezvényen bemutatják az ifjúsági küldöttség mibenlétét, és hogy miért is fontos a fiatalok részvétele az ENSZ folyamataiban.