Párbeszéd az egyetemek társadalmi szerepvállalásáról

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Területi Bizottság Gazdaságtudományi Szakbizottsága tisztelettel meghívja a

Párbeszéd az egyetemek társadalmi szerepvállalásáról

című, a Magyar Tudomány Ünnepéhez kötődő konferenciára és workshopra.

2017. november 16.
Helyszín:
SZTE Gazdaságtudományi Kar
6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.

A konferencia célja, hogy párbeszédet kezdeményezzen az egyetemek társadalmi szerepvállalásával kapcsolatban. Vajon miként nyitható ki az egyetemek kapuja, miként válhat a kutatás, vagy az oktatás a társadalmi szereplők számára relevánssá és hozzáférhetővé? Miközben egyes területeken már látszanak a társadalmi együttműködés körvonalai, addig a közösség más (kevésbé fizetőképes) tagjai számára továbbra is zártak az egyetem kapui. Célunk arról gondolkodni, hogy az egyetemen folyó tevékenységek miként nyithatók ki, az egyirányú kommunikáció miként válthatna egyenlő felek, egymásra odafigyelő párbeszédévé.

Plenáris előadások

Pataki György
Kutatás a társadalmi értékteremtésért: ki a kutató? Mi a kutatás? Mi végre tudomány?
Kiss Gabriella
Az egyetem mint „bolt”? Science Shop a Corvinuson
Misetics Bálint
Szociológiai képzelőerő és társadalmi igazságosság

Konferenciafelhívás Program Regisztráció

A konferencia partnere a Corvinus Science Shop (Budapesti Corvinus Egyetem) Magyar tudományos akadémia

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.