OTDK-n részt vett hallgatók köszöntése

A GTK Kari Tanácsa köszöntötte a pécsi OTDK résztvevőit és felkészítő tanáraikat

A Gazdaságtudományi Kart a pécsi Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi szekciójában 19 hallgató képviselte. A hagyományokhoz hűen a verseny után a karon egy rövid ünnepség keretében köszöntötték őket. Az elismerő oklevél mellett a 2019. június 8-án tartandó GTK Piknikre is kaptak meghívót.

A Közgazdaságtudományi szekció szegedi résztvevői:

1. 1. helyezett
    • Chen Xi: How financial attitude, credit card using, and disposable income affect impulsive buying behaviour among college students? (témavezető: Dr. Kincsesné Dr. Vajda Beáta)
    • Giulia Filoso: Millenials, food tourism and social media: an application of the theory of planned behaviour (témavezető: Dr. Révész Balázs)
    • Kelemen Dóra: A klaszteresedés hatása a vállalkozások innovációs tevékenységére és az azt korlátozó tényezőkre az ArchEnerg Klaszter példáján keresztül (témavezető: Dr. Vas Zsófia)
    • Szenek Fanni-Zubor Melissza: Regionális gazdaságfejlesztés támogatása a terméktér segítségével (témavezetők: Dr. Elekes Zoltán Juhász Sándor)
  2. 2. helyezett
    • Antal Tibor Kende: Részvényesi értékrombolás (témavezetők: Dr. Kiss Gábor Dávid Dr. Kosztopulosz Andreász)
    • Gyulai Zsófia: Az élményérzetet teremtő arculat megalkotása az online-világban (témavezető: Dr. Révész Balázs)
  3. 3. helyezett
    • Rácz Tamás Attila: Gazdasági növekedés és a pénzügyi közvetítés fejlettsége (témavezető: Dr. Kovács György)
    • Tóth Benjámin Barnabás: A fogyasztó és a márka közötti viszony vizsgálata az Old Spice és az AXE példáján (témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)
  4. Különdíjas:
    • Gábor Brigitta: Felelősségteljes innováció speciális fókusszal: önvezető autók és nők (témavezető: Dr. Lukovics Miklós)
    • Vizi Noémi: A városfejlesztés új kihívása: Tehetségek vonzása és megtartása (témavezető: Dr. Lukovics Miklós)
    • Schäffer Noémi Enikő: Herbál, Kristály: van minden szegénység és droghasználat összefüggései egy szegedi szegregátum droghelyzete kapcsán (témavezető: Méreiné Berki Boglárka)
    • Zhao Dan: The EU’s and China’s aid to Africa: Impact of the Aid for Trade on recipients’ export performance (témavezető: Dr. Udvari Beáta)

A GTK-s csapat tagja:

• Amir Ali Irvanian: Future of social media in business to business marketing, relationship or transactional (témavezető: Dr. Révész Balázs)
  • Kocsis Bence: Labdarúgó játékosok teljesítményének elemzése az átigazolásuk előtt és után a legmagasabban rangsorolt öt európai bajnokságban 2013/2014-es szezon óta (témavezető: Dr. Nagy Benedek)
  • Márton Kinga: A jövedelmezőség mérésének új útja: a felhasznált tőkével arányos nyereség (témavezető: Dr. Kosztopulosz Andreász)
  • Mészáros Mercédesz: Árfolyammodellezés nem konvencionális monetáris politikák mellett (témavezető: Dr. Kiss Gábor Dávid)
  • Sajtos Bianka: Márkaszemélyiség vizsgálata a parfüm márkák piacán (témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)
  • Vojter Noémi: Kommunikáció és a konfliktusok a családi vállalkozásokban (témavezető: Dr. Málovics Éva)

Jól beszélsz németül? Szeretnél egy német diplomát is a szegedi diplomáddal párhuzamosan?
Szeretnéd a németnyelvű képzést rugalmasan, az aktuális tanulmányaid mellé beilleszteni? Szeretnél ösztöndíjjal, térítésmentesen tanulni?
Akkor iratkozz be a Hageni Távegyetem októberben induló félévére és tanulj kettősdiploma-programban, rugalmasan, távoktatásban, német nyelven!