Ösztöndíjátadó ünnepség a GTK-n

2018. szeptember 14-én 13. alkalommal vehették át oklevelüket az ösztöndíjasok a GTK-n.

A Gazdaságtudományi Kar ösztöndíjrendszere 2012 óta támogatja a leendő közgazdászokat. A vállalatok, és vállalkozások részvételével működő rendszer a hallgatók számára részben vagy teljes mértékben mentességet biztosít az önköltség megfizetése alól.

A hallgatók kari és vállalati ösztöndíjakra is pályázhattak, melyek elnyerésével tanulmányaik során támogatásban részesülhetnek. Felvételi összpontszám, tanulmányi eredmény, szociális helyzet – csak néhány a kiválasztási szempontok közül, amelyek alapján a közgazdászhallgatók a kar, illetve vállalati és alapítványi partnerei által meghirdetett ösztöndíjakra pályázhattak. A motivációs levelek és az önéletrajzok tanulmányozása után találkozóra hívták a hallgatókat, akik személyesen is bebizonyíthatták rátermettségüket.

Örvendetes, hogy a korábbi évfolyamok végzettjei, akik maguk is ösztöndíjasként folytatták tanulmányaikat, gondolnak a fiatalabbakra. Így évről évre több olyan ösztöndíj talál gazdára, amelyeket korábbi szegedi közgazdász hallgatók alapítottak.

Az évente kétszer megrendezett ünnepségen az egyetem és a vállaltok képviselői adják át elismerő oklevelüket a legjobb szegedi közgazdászhallgatóknak. 2018 szeptemberében 106 hallgató kap támogatást tanulmányaihoz, közülük hatan az angol nyelvű alapképzés diákjai.

Az ünnepségen részt vett:

• Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese
  • Dr. Kovács Péter, az SZTE GTK dékánja
  • Dr. Farkas László, az Ökonómiai Közhasznú Alapítvány elnöke
  • Görbe Tamás, a PlazmaPont marketingvezetője
  • Győri Judit, az Epam Systems képviselője
  • Tabajdi Gabriella, a GTK korábbi ösztöndíjasainak képviselője
  • Prónay Bence, a Proko Travel Kft. marketing menedzsere
  • Farkas Tamás, a FourCreation alapító tagja

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.