Prezilimpia országos döntő

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara, az Ezabeszéd – Toastmasters Retorika Klub és az Ökonómia Közhasznú Alapítvány kilenc felsőoktatási intézmény részvételével megrendezte az első országos Prezilimpia prezentációs versenyt. A döntőre április 27.-én Szegeden került sor, ahol kilenc hallgató mérettette meg magát.

A verseny témája a döntőben is a „közlekedés jövője” volt. Minden versenyző e téma köré szőtte nyolc perces prezentációját. Hallhattunk a Hyperlooptól, érdekes és hasznos számadatokról, és az önvezető járművekről is. Minden prezentáció elgondolkodtató és inspiráló volt, a verseny végén pedig minden jelenlévő értékes tapasztalatokkal és ötletekkel gazdagodott.

A zsűrinek a döntőben sem volt könnyű dolga, hiszen minden előadás már a helyi fordulón való győzelmet követően került be az utolsó nagy megmérettetésbe – tehát gyakorlott előadók kiforrott bemutatóit értékelhették. A megfontolt döntés eredménye az alábbiak szerint alakult:

1. 1. hely: Pintér Luyi (BCE), nyereménye 250.000 Ft
  2. 2. hely: Ashish Jeet Mitra (PTE), nyereménye 150.000 Ft
  3. 3. hely: Pócsi Nikolett (ME), nyereménye 50.000 Ft

Különdíjak:

• A legjobb vizuális prezentáció: Pintér Luyi, nyereménye Dr. Prezi vizualizációs tréning
  • A legérdekesebb témájú előadás: Várnagy Edina, nyereménye Tesla élményvezetés
  • A legjobb előadó: Ashish Jeet Mitra, nyereménye Tesla élményvezetés

Ezen felül minden résztvevő, beleértve Simon Dávidot, Sári Dorottyát, Érsek Ádámot és Jamil Hajiyevet, gazdagabb lett egy Dr. Prezi könyvvel is.

A verseny napján érdekes programok is várták a résztvevőket. A közlekedés jövője, a jövő közlekedése” címmel Dr. Majó-Petri Zoltán, SZKT Szeged ügyvezető igazgatója tartott előadást. Szó esett többek között az innovációs önvezető személygépjárművek előnyeiről és az önvezető tömegközlekedésről Japánban, az elektronizálódásról, és az SZKT terveiről is.

Ezt követte „A hatékony prezentációk titkai” címmel Dr. Németh Zoltán, Dr.Prezi, TEDx coach, előadó és prezentációs szakíró, tréner előadása - videókkal és példákkal illusztrálva a prezentálás fortélyait, hogy hogyan érdemes kellékeket használni az előadás során.

Minden résztvevőnek és helyezettnek szívből gratulálunk és köszönjük, hogy részt vettek a versenyben!

A Prezilimpia döntő zsűrijének tagjai:

• Gyimesi László (A szegedi Ezabeszéd – Toastmasters Retorika Klub tagja, Toastmasters International Nemzetközi Beszédverseny Európa-bajnoki finalista 2017-ben Brnoban, egy családi vállalkozást vezetője Szegeden, amely nemzetközivé nőtte ki magát, diplomáját a SZTE-GTK-n szerezte)
  • Dr. Kürtösi Zsófia (egyetemi docens, Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar)
  • Dr. Majó-Petri Zoltán (ügyvezető, Szegedi Közlekedési Társaság)
  • Németh Zoltán (Dr.Prezi, TED coach, előadó és prezentációs szakíró, tréner, budapesti Toastmasters Klub egyik alapítója)
  • Szeri István (személyközlekedési igazgató, Közlekedéstudományi Intézet Nonprofit Kft.)

Szakmai hozzájárulásukat és jelenlétüket ezúton is köszönjük!

Külön köszönet illeti a verseny házigazdáját Seres Erikát, aki az Ezabeszéd – Toastmasters szegedi klubjának aktív és kiemelkedő tagja!

Szintén köszönettel tartozunk az Ezabeszéd – Toastmasters kluboknak országszerte, amiért a helyi fordulón továbbjutott hallgatóknak szakmai felkészítést biztosítottak.

A verseny pedig nem jöhetett volna létre az alábbi támogatók nélkül:

• Autó Univerzál
  • Dr. Prezi
  • Közlekedéstudományi Intézet
  • Szegedi Közlekedési Társaság
  • Tesla Élményvezetés
  • Szegedi Tudományegyetem, Gazdaságtudományi Kar

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.