Magyar Államkincstár

Államháztartási modul a GTK-n

Szerezz gyakorlati tudást az egyetemi éveid alatt!

Szereted rendszerben látni körülötted a dolgokat? Izgalmasnak találod a nagy pénzügyi rendszereket? Jól mutatna az önéletrajzodban a gyakorlati ismeret? Speciális tudásra vágysz? Az Államháztartási modult elsősorban pénzügy és számvitel alapszakos hallgatóinknak ajánljuk, de a GTK minden alapszakos hallgatója számára felvehetőek a modul kurzusai.

Az Államháztartási modul kurzusainak tematikáját az SZTE GTK és a Magyar Államkincstár munkatársai közösen dolgozták ki, az órákat közösen tartják. Ez garanciát jelent az ismeretek hasznosíthatóságára. A hallgatók a modul elvégzéséről a Magyar Államkincstár és a Szegedi Tudományegyetem által közösen igazolt oklevelet kapnak.

Szakonkénti felvételi lehetőség:

• PSZ szak mintatantervben felajánlott kurzusként
  • GM és KM szakok esetében 210 krediten felüli kurzusként a PSZ szak tanrendje szerint

Az oklevél kiadásához nem szükséges az összes kurzust teljesíteni, a kiadott igazoláson azon kurzusok fognak szerepelni, melyek teljesítésre kerültek a modulból, szaktól függetlenül.

A modul tavaszi szemeszterben felvehető kurzusai:

• Államháztartástan – oktató: Tavaszi Zsolt (elnökhelyettes, MÁK) és Halmosi Péter (egyetemi docens, SZTE GTK)
  • Magyar Államkincstár – oktató: Rigó Szilveszterné (megyei igazgató, MÁK Csongrád Megyei Igazgatóság), Gyulainé Bozó Katalin (irodavezető, MÁK Csongrád Megyei Igazgatóság) és Magony Rita (irodavezető, MÁK Csongrád Megyei Igazgatóság)
  • Önkormányzati ASP rendszer – oktató: Gyulainé Bozó Katalin és Böröcz Zsuzsanna (MÁK Csongrád Megyei Igazgatóság)
    Az órák a MÁK Csongrád Megyei Igazgatóságának épületében található számítógépteremben zajlanak (6720 Szeged, Széchenyi tér 9.)
  • Közigazgatási jog – oktató: Dr. Takács Albert (tanszékvezető egyetemi docens, SZTE ÁJTK)

Őszi szemeszterben felvehető kurzusok:

• Államháztartási számvitel
  • Ellenőrzés
  • Közpénzügyi menedzsment
  • Önkormányzati pénzügyek

A modul kurzusainak egymásra épülését a mintatantervek tartalmazzák!

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.