Felhívás Hallgatói Mobilitásra

2018. február 26.

Részképzésre az SZTE GTK alap és mester szakos hallgatói számára a 2018/2019-es tanévre

Az SZTE Gazdaságtudományi Kar hallgatói számára a 2018/2019-es tanévre mobilitási lehetőséget hirdet Indiában, Japánban, Kínában és Kanadában lévő partneregyetemein folytatható részképzésre. Partnerintézményeink és az SZTE GTK közötti megállapodások értelmében a hallgatóknak nem kell tandíjat fizetniük a mobilitási program keretében a megpályázott partneregyetemen. Minden egyéb költség (utazás, szállás, megélhetés, biztosítás, vízum) a kiutazó hallgatót terheli. Az egyes partnerintézmények segítséget nyújtanak a mobilitást elnyert hallgatóknak a szállásfoglalásban és a vízumügyek intézésében.

A partnerintézménynél elvégzett kurzusok elismertetése kreditátviteli eljárás keretében kérhető. Egy pályázó csak egy partnerintézményhez pályázhat.

A mobilitási pályázatot az alábbi négy partnerintézményünk valamelyikére lehet benyújtani:

• Alapképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók számára:
    • Shanghai Finance University, Shanghai, Kína
    • Kyoto Sangyo University, Kyoto, Japán
    • University of Manitoba, I.H. Asper School of Business, Winnipeg, Kanada
  • Mesterképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók számára:
    • Management Development Institute, Gurgaon (New-Delhi), India

Az SZTE GTK a 2018/2019-es tanévre az egyes partnerintézményekhez beadott és támogatott pályázatok nyerteseinek teljes útiköltségét fedezi.

Magyar állampolgárságú hallgatók a Tempus Közalapítvány által hirdetett Campus Mundi hallgatói mobilitási ösztöndíjra pályázhatnak a részképzés költségeinek fedezésére: http://www.tka.hu/palyazatok/4888/campus-mundi-osztondij-kulfoldi-reszkepzeshez

Beadás határideje: 2018. március 22. 16:00 óra
Pályázat benyújtásának helye: GTK KO 214-es iroda, Dr. Pusztai-Varga Ildikó

Pályázati feltételek

• Aktív hallgatói jogviszony az SZTE Gazdaságtudományi Karán a pályázat benyújtásakor.
  • A külföldi tanulmányok folytatásához szükséges megfelelő szintű angol nyelvtudás.
  • A 2017/2018-as tanév első szemeszterében felvett kötelező tárgyak minősítése legalább elégséges.

A pályázathoz csatolni szükséges

1. Angol nyelvű önéletrajz.
  2. Angol nyelvű motivációs levél.
  3. Nyelvvizsgá(ka)t igazoló bizonyítvány(ok) fénymásolata.
  4. A hallgató nyilatkozatát arról, hogy vállalja a partnerintézménynél legalább három kurzus teljesítését.
  5. Aktív hallgatói jogviszony igazolás a 2017/2018. tanév 2. félévéről (MODULO)

A pályázat további részleteiről és a választható partnerintézményekről Dr. Pusztai-Varga Ildikó ad tájékoztatást emailes egyeztetés alapján: ildiko.pusztai.varga@eco.u-szeged.hu