Ecocamp 6.0

2017. július 25.

Újra középiskolásoké a GTK

Július utolsó hetében a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának főépülete immár hatodik alkalommal a középiskolásoké. Az egyhetes EcoCamp tehetséggondozó táborba 2017-ben ötvennél több középiskolás jelentkezett, akik tanári ajánlással és kiváló tanulmányi eredménnyel pályázhattak az ingyenes programra.

Az EcoCamp mára az SZTE GTK márkanevévé vált: a táborban ugyanis a kar oktatói és hallgatói színvonalas szakmai és szabadidős programok segítségével mentorálják a gazdasági témák iránt érdeklődő fiatalokat. A korosztály érdeklődésének megfelelően sor kerül statisztikai, marketing, menedzsment, pénzügyi és adózási ismereteket közvetítő gyakorlati foglalkozásokra, ráadásul a táborozók részt vehetnek többek között gazdasági szimulációs játékban önismereti és prezentációs tréningen is.

A hatodik EcoCamp megvalósításában közreműködnek a GTK oktatói és hallgatói mellett az Econventio Kerekasztal Közhasznú Egyesület, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai és a Móra Ferenc Szakkollégium tanárai is.

A megnyitó ünnepségen Dr. Vilmányi Márton, az SZTE GTK dékánja, Dr. Csurgó Edit, a NAV Csongrád Megyei Adó és Vámigazgatóság adóügyi igazgatóhelyettese, Kocsis-Nagy Zsolt a KSH szegedi főtanácsadója, Sápi Ákos az ECONVENTIO Kerekasztal Közhasznú Egyesület elnöke és a tábor szervezője, Dr. Kovács Péter általános dékánhelyettes köszöntötte.