demonstratori_felhivas

Demonstrátori pályázat felhívás

A Felsőoktatási Törvény szellemében az SZTE Gazdaságtudományi Kara (továbbiakban: GTK) demonstrátori pályázatot hirdet a 2016/2017. tanév II. félévére, hogy ezáltal a Kar oktató-nevelő munkájába bevonja és felkészítse hivatásuk magas színvonalú művelésére az arra legalkalmasabb jelölteket.

A PÁLYÁZATOT AZ ILLETÉKES INTÉZETVEZETŐHÖZ KELL BENYÚJTANI A GTK-RA!

A pályázat feltétele:
Pályázhatnak a GTK (kivételes esetben – az érintett Intézet kifejezett támogatásával – más karok) másodéves felsőoktatási szakképzéses vagy harmadéves (kivételes esetben másodéves) alapszakos, illetve mesterszakos nappali és levelező tagozatos hallgatói.

A pályázat elbírálásakor előnyt élvez az a jelölt, aki a tanulmányokat meghaladó szakmai munkát végez (TDK-munka, vagy más szakmai pályázatba, dokumentált kutatásba való bekapcsolódás, melyet igazolni lehet a TDK részvétellel, pályázatra benyújtott dolgozattal, vagy a témavezető tanár által.)

A demonstrátori jelentkezéshez egy tantárgyfelelős vezető oktató írásos támogató javaslata is szükséges, aki a hallgatót bevonja az oktatásba, kutatásba.

A demonstrátor közvetlen feladatát az illetékes intézetvezető minősíti a következő fokozatok szerint:
- demonstrátori feladatát kiválóan látta el,
- demonstrátori feladatát jól látta el,
- demonstrátori feladatát megfelelően látta el,
- demonstrátori feladatát nem látta el.

A demonstrátori tevékenység minősítése az ETR-be bevezetésre kerül.

A demonstrátort tevékenységéért a Kar 10.000,- Ft/ félév juttatásban részesíti (Egyetemi Könyvesboltban felhasználható elektronikus utalvány formájában) a következő félév elején.

A DEMONSTRÁTORI PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSI HATÁRIDEJE:
2017. február 10. (péntek) 12:00

• április 27.
    14:00 - 16:00
    Szeretettel várunk minden, a Doktori Iskola iránt érdeklődőt csütörtökön 14 órára a KO Aulába. A tájékoztató témája: - milyen felvételi követelmények vannak? - hogyan épül fel a képzés ( tanórák, kutatás)? - miért hasznos nemzetközi konferenciákra járni, és hogyan támogatja mindezt a Doktori Iskola? - hogyan lehet szakcikkeket írni? - hogyan lehet megszerezni a doktori fokozatot? - hogyan alakul az ösztöndíj (első két évben 140.000 Ft, második két évben 180.000 Ft)? - milyen kiegészítő ösztöndíjak vannak (pl. PADS ösztöndíj programja)?
  • május 3.
    08:00 - 20:00
    A GTK és az ÁJTK hallgatóinak közös sportnapja
  • május 4.
    11:00 - 14:00
    Tantermi előadás: A gyógyszeripari innovációs folyamatok átalakulása Tudományos előadás: Az egyetemi technológia transzfer folyamatok átalakulása a tudásgazdaságban.
  • május 11.
  • június 8.