Erasmus kalandra fel! Pályázz ösztöndíjra a 2018/2019-es tanévre

2018. január 15-ig még pályázhatsz, ragadd meg az alkalmat és légy részese egy életre szóló élménynek!

Akár részképzésre, akár szakmai gyakorlatra pályáznál, most kell megtenned az első lépéseket! Tájékozódj az alábbi linken: http://www.coosp.etr.u-szeged.hu/Scene-80435

Az SZTE Gazdaságtudományi Kar hallgatói számára a 2018/2019. tanévre vonatkozóan is lehetőség nyílik pályázatok beadására Erasmus+ tanulmányi ösztöndíjra (részképzés) és szakmai gyakorlati ösztöndíjra.

A Gazdaságtudományi Kar feladata a beadott pályázatok alapján kiválasztani azokat a hallgatókat, akiket az ösztöndíjra javasol.

Beadás határideje: 2018. január 15. 11 óra
A pályázatot Bödő Kingának, a (GTK főépület, Tanulmányi Iroda, II. emelet 214. szoba) kérjük leadni.

Pályázati feltételek

• Aktív hallgatói jogviszony az SZTE Gazdaságtudományi Karán a pályázáskor, és az ösztöndíjas tanulmányok ideje alatt is (az ösztöndíj miatt halasztani nem lehet)
  • A hallgató magyar állampolgár, vagy oklevélszerzésre irányuló tanulmányokat folytat az intézményben.
  • A külföldi tanulmányok folytatásához szükséges megfelelő szintű nyelvtudás (nyelvvizsga bizonyítvánnyal, vagy nyelvi elbeszélgetésen igazolva, „A pályázó hallgató nyelvi kompetenciáinak ellenőrzése céljából köteles kitölteni az Európai Bizottság tesztjét a kiválasztás illetve a hazaérkezés után (Online Linguistic Support – OLS)”.
  • Az ösztöndíjra pályázhatnak távoktatásos, illetve levelező tagozatos hallgatók is, de az ösztöndíjas tanulmányok ideje alatt a külföldi intézményben nappali tagozaton kell tanulmányokat folytatniuk

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.