Terület változatosság és hálózatok

Területi változatosság és hálózatok

Szeptember 28-án sikeresen lezajlott Szegeden az MTA SZAB-székházban a Területi változatosság és hálózatok című konferencia, amelyet a Központi Statisztikai Hivatal, az SZTE Gazdaságtudományi Kara az és MTA Szegedi Területi Bizottsága Gazdaságtudományi Szakbizottsága közösen szervezett.

A rendezvényen 44 fő vett részt, a megnyitót egy könyvbemutató követte, amelyen Dusek Tamás és Kotosz Balázs nemrég megjelent „Területi statisztika” (Akadémiai Kiadó) című könyvét méltatta Nemes Nagy József professzor (ELTE). A plenáris szekció előadásait angolul tartotta a két meghívott előadó, Brandmüller Teodóra (Eurostat) és Tom Broekel (Leibniz University, Hannover). Délután két szekcióban felkért előadók tartottak szakmai-módszertani előadásokat, köztük a GTK oktatói, Kotosz Balázs és Szakálné Kanó Izabella.

Az előadásokon készült képek elérhetők:

Terület változatosság és hálózatok

A rendezvényen elhangzó előadások:

Megrendülten tudatjuk, hogy a Gazdaságtudományi Kar alapító tagja, a Szegedi Tudományegyetem korábbi gazdasági főigazgatója, Dr. Andrássy Adél életének 73. évében, 2018. október 1-jén elhunyt.

Friss hírek
2018. október 05.
2018. szeptember 10.

• október 26.
    11:00 - 13:00
    Kölcsönvett képességek – A külföldi tulajdonú vállalatok és az import szerepe a hazai térségek foglalkoztatottságának alakulásában és exportjának diverzifikációjában.
  • november 17. 19:00 - 18. 04:00
  • november 22.
    14:00 - 16:00
  • november 23.
    09:00 - 16:00
  • november 28.
    18:00 - 20:00
    A tájékoztató program során Erasmus+, illetve Campus Mundi részképzésen részt vett GTK-s hallgatók mesélnek magyar nyelven élményeikről, a lehetőségekről és a pályázás menetéről, illetve szolgálnak hasznos tanácsokkal érdeklődő hallgatótársaiknak.