allasborze_borito

SZTE Őszi Állásbörze

2016. szeptember 29.

Megkezdik szegedi térhódításukat az SSC-k. Tájékoztató az SSC képzésről

Az SZTE Őszi Állásbörzét megelőző napokban számos, a karrier építését segítő eseményen vehettek részt a jelentkezők: stílus tanácsadás, grafológiai elemzés és próbainterjúk két nyelven - csak néhány a felkészítő programok közül. Szeptember 28-án a TIK Kiállítási terében kaphattak segítséget az érdeklődők az álláskereséshez, interjútechnikákat tanulhattak egy fejvadásztól, és nem utolsó sorban egy, a hatékony kommunikációról és önérvényesítésről szóló előadáson is részt vehettek.

A TIK Átriumában közel 50 kiállító, regionális és országos cégek, valamint civil szervezetek és munkaerő-közvetítők kínáltak pozíciókat, adtak tájékoztatást különböző ösztöndíj lehetőségekről, gyakornoki pozíciókról. A vállalatok személyes képviseletének köszönhetően kötetlenebb, barátságos környezetben kaphattak minden kérdésre választ az álláskeresők.

Az idei Őszi Állásbörzén nagyobb figyelem irányult az SSC-kre is: egész nap JobBoxokon, azaz interjúkra felkészítő beszélgetéseken lehetett részt venni. Emellett egy kerekasztal beszélgetés keretében hallhattuk a helyi SSC-k képviselőitől azt is, hogy az adott cégek mit várnak el a hallgatóktól, ők mit tudnak nyújtani, miért érdemes egy SSC-nél elhelyezkedni. Mint kiderült, már azokat is várják, akik nem rendelkeznek diplomával, de az egyetem mellett szeretnének tapasztalatot szerezni. Van, ahol a nyelvtudás hiánya sem feltétlen kizáró ok, ambiciózus és a tanulásra nyitott személyiségeket keresnek a szolgáltató központok.

A nagy érdeklődést kiváltó SSC képzésről zajló beszélgetésen megtudhattuk, hogy a jelenleg közgazdászok számára meghirdetett kurzus a következő félévtől a bölcsész, majd más karok hallgató számára is elérhető lesz. A tervezett SSC modul kurzusai közül szintén válogathatnak a hallgatók, hogy minél felkészültebben kezdhessék meg a munkát a szektor számos álláshelyeinek egyikén.