2016-09-01_11.12.58

Megkezdték tanulmányaikat a közgazdász gólyák

2016. szeptember 13.

2016. szeptember 1-jén beiratkoztak a Gazdaságtudományi Karra a frissen felvételizett hallgatók.

Az ősz első napja a beiratkozásról szólt a 2016 nyarán felvételt nyert hallgatóink számára. Reggeltől már a HSZI várta az alapszakos és felsőoktatási szakképzésben tanuló elsős diákokat, hogy adataikat egyeztetve átlépjenek egy újabb küszöböt a felsőoktatási tanulmányaik megkezdéséhez. Így már hivatalosan is GTK-s hallgatók lettek.

Az adminisztrációt követően a GTK Kálvária sugárúti épületében folytatódott a beiratkozás. A bejáratnál rögtön a kar és az egyetem hét hallgatói szervezete várta az érdeklődő hallgatókat, akik kvízek, játékok segítségével tölthették el hasznosan az időt. Az aulában szakos előadásokon vehettek részt az érdeklődők. 11 órától kezdve a gazdálkodási és menedzsment alapszak hallgatói informálódhattak, ezt követően 12:30-tól a kereskedelem és marketing szakosok, majd 14 órakor a pénzügy és számvitel szak mutatkozott be. Végül a felsőoktatási szakképzésre felvételt nyert hallgatók tudhattak meg hasznos információkat.

Az előadásokon elhangzott, hogy milyen elektronikus rendszerek állnak a hallgatók rendelkezésére, hogy a hallgatók ezek segítségével hogyan tudják tanulmányi ügyeiket intézni. Megtudhatták, milyen kurzusokat kell teljesíteniük, milyen nyelvvizsga követelmények várnak rájuk. Azaz, hogyan tudják szerencsésen átvészelni az olyankor bonyolultnak látszó egyetemi éveket. A szakfelelősök minden szakon speciális tanácsokkal látták el a hallgatókat, így első kézből, a leghitelesebb forrásoktól tájékozódhattak a leendő közgazdászok.

Ezúton is köszöntünk minden gólyát, sikeres egyetemi éveket kívánunk!