Kilencedik ösztöndíjátadó ünnepség a Gazdaságtudományi Karon

2016. szeptember 13.

2016. szeptember 9-én immáron kilencedik alkalommal adták át a vállalati és a GTK Tehetsége ösztöndíjakat.

A 2016/2017-es tanév első szemeszterében a Gazdaságtudományi Karon önköltséges alapképzésen, nappali tagozaton tanuló hallgatók közül 131 tehetséges pályázó részesült a Gazdaságtudományi Kar és partnerei által alapított rész- vagy teljes ösztöndíjban. Immáron összesen 24 vállalat, vállalkozás és alapítvány támogatja a rendszert, közülük 9 vállalat több alkalommal is alapított ösztöndíjat.

Az európai partneregyetemek egy-egy félévre érkező diákjai mellett angol nyelvű közgazdász alap- és mesterképzéseken is egyre többen választják a kart, 18 nemzetet képviselve Szegeden. A külföldi hallgatók közül kiváló eredményeik és tehetségük elismeréseként hárman részesülhetnek ösztöndíjban az angol nyelvű Economics and Business Administration szakon: Precious Chidinma Amanchukwu, Henry Chinedu Obed and Joshua Chukwuebuka Nwoye.

Gratulálunk minden ösztöndíjas hallgatónknak!