malovics_habilitacio_borito

A gazdálkodás-természeti környezet viszony - Málovics György habilitációs előadása

2016. szeptember 29.

2016. szeptember 26-án Málovics György habilitációs előadását hallgathatták meg az érdeklődők.

Karunk docensének habilitációs előadása „ A gazdálkodás-természeti környezet viszony rövid eszmetörténete a főbb gondolkodók és a tanulmányok/jelentések megállapításának tükrében” címet viselte. Az eszmetörténeti áttekintés, miután elhelyezte a környezet gazdaságtant a tudományok területén, sorra vette azokat a műveket, melyek a gazdálkodás és a természeti környezet kapcsolatát vizsgálják - kiemelve azokat a főbb mérföldköveket, amelyek a környezet gazdaságtan elméleti alakulását jelzik.

„A fenntarthatóság közgazdaságtani megközelítése” című második előadás a környezet gazdaságtan és az ökológiai gazdaságtan kapcsolatát vizsgálta. Az egyes döntéshozataloknál érvényesülő szempontok, valamint a fenntartható a gazdasági növekedések bemutatása után az előadás részletesen kitért arra, melyek azok az országok, amelyek fenntarthatónak mondhatják magukat.

A Bíráló Bizottság 93% illetve 100%-os minősítéssel javasolta Málovics György egyetemi docens részére a a "habilitált doktor" cím odaítélését.

Gratulálunk!