penzugyi_kultura_konf_borito

Pénzügyi kultúra és pénzügyi tudatosság konferencia

2016. november 04.

Konferencia az SZTE Tehetségpont, az SZTE GTK és az SZTE Eötvös Loránd Kollégium szervezésében az Eötvös Loránd Kollégium nagytermében.

2016. október 25-én az Eötvös Loránd Kollégium adott otthon a Pénzügyi kultúra és pénzügyi tudatosság témában megrendezett konferenciának, amelyet Prof. Dr. Badó Attila, a szegedi Tehetséggondozó Tanács elnöke nyitott meg.

A konferencia első részében meghívott vendégek előadásait hallhatták az érdeklődők. Elsőként Dr. Kovács Levente, a Bankszövetség főtitkára beszélt a pénzügyi kultúra és a bizalom kapcsolatáról, különös tekintettel a bankszektor világára. Majd a NAV munkatársai Szarka Mariann és Földházi Ágnes ismertették a NAV adótudatosságra nevelési programját, amelynek keretében már több éve végeznek felméréseket, oktatásokat a magyar középiskolások körében. Zárszóként Dr. Kovács Péter, a GTK dékánhelyettese a középiskolások pénzügyi kultúrájáról szóló felmérésekbe, azok eredményeibe adott betekintést, amely megalapozta a soron következő hallgatói prezentációkat.

A Magyar Nemzeti Bank pályázatának keretében a nyertes hallgatóknak minimum 20 000 karakter terjedelmű tanulmányt kellett készíteniük a pénzügyi kultúra témakörében. Elkészült dolgozataikról, főbb eredményeikről adtak számot fiatalok a konferencia második felében. Az alábbi témákban kutattak az ösztöndíjat megnyert hallgatók:

• Árvai Dávid: A Z generáció pénzügyi ismeretei
  • Harkai István: A „10 dolláros projekt” Kriptovalutával fizetni a szórakoztató szoftverek digitális áruházában
  • Kálmán Melitta: Az egyetemisták mindennapi pénzügyi ismeretei
  • Kuruczleki Éva: Magyar egyéni vállalkozók pénzügyi kultúrája
  • Molnár Mária: A pénzügyi kultúra tanulmányozása a fogyatékossággal élő és hátrányos helyzetű emberek oktatásához kötődően
  • Paja Gábor: A pénzügyi kultúra jogi és közgazdaságtani kapcsolatának vizsgálata a fogyasztói hitelezés tükrében
  • Sallai Dóra: A motiváció szerepe a fiatalok pénzügyi kultúrájában
  • Szabó Csaba: Pénzügyi tudatosság és pénzügyi kultúra fejlesztése

A konferenica zárásaként Prof. Dr. Badó Attila örömmel jelentette be, hogy a hallgatók munkájuk gyümölcseként további ösztöndíjban részesülnek, illetve az elkészült tanulmányok a közeljövőben kötetben jelennek meg. Az ösztöndíjas hallgatók közül többen karunk hallgatói. Gratulálunk!