SAP logó

Modernizált képzések: SAP a GTK-n

2016. május 13.

A világ vezető vállalatirányítási rendszere, az SAP hamarosan elérhető a GTK géptermeiben.

Az SAP Hungary és a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara közötti együttműködés értelmében a GTK csatlakozik az SAP University Alliances-hez. A több mint 90 ország 2650 egyetemét tömörítő szervezet tagjai számára elérhetőek a legfrissebb SAP technológiák. A csatlakozás eredményeként a GTK is felhasználhatja az SAP egy rendszerét az oktatás során, illetve a kar hallgatói és oktatói részt vehetnek több, az SAP által szervezett tanfolyamon, továbbképzésen, rendezvényen.

A GTK-n jelenleg is zajlik a képzések modernizációja – nyilatkozta Kovács Péter általános dékánhelyettes. – Ennek jegyében olyan gyakorlati ismereteket építünk be az egyes kurzusok tartalmába, amelyeket hallgatóink tanulmányaik során máshol nem szerezhetnének meg. A tavaszi térinformatikai képzés megszervezése után a következő lépés az SAP kari bevezetése, elsőként a számviteloktatásba. Az SAP mint piacvezető vállaltirányítási rendszer ismerete nagy előnyt jelent a hallgatóinknak.

Balog Enikő, a Számvitel Szakcsoport oktatója nemrégiben tért vissza egyhetes müncheni tanulmányútjáról. Az SAP Germany oktatási központjában módszertani képzésen vett részt, és megtudhatta, hogy az SAP vállalati szoftverei milyen feladatokra alkalmasak. A németországi képzésen a szoftver és a hozzá tartozó adatok alapos ismertetésén túl az egyes modulokban feldolgozott folyamatok oktatásának lehetőségeit is bemutatták az SAP szakemberei. A GTK-n a pénzügy-számvitel kurzuson ezek a folyamatok kerülnek a fókuszba, hogy a hallgatók rálátást nyerhessenek a vállalatirányítási rendszer komplex működésére.

Dudits Ádám, a SAP Labs Hungary ügyvezetője így nyilatkozott arról, hogy az SAP miért tartja fontosnak az egyetemekkel való együttműködést: Az SAP kiemelten fontos feladatának tartja az egyetemi hallgatók támogatását és felkészítését, hogy kitűzött céljaikat minél könnyebben elérhessék. Napjaink gyorsan változó környezete megköveteli, hogy naprakész tudással, válaszokkal rendelkezzünk a digitális világ kihívásaira. Az SAP, partnerei és ügyfelei segítségével jelentős erőforrásokat mozgósít annak érdekében, hogy a felsőoktatásban dolgozó oktatók és a hallgatók nemzetközi szinten is bekapcsolódhassanak programjainkba. Ezek segítségével bővíthetik és megoszthatják tudásukat, izgalmas és érdekes versenyeken kerülhetnek megmérettetésre, ahol globális vállalatok számára dolgoznak ki új, innovatív megoldásokat.