diplomaoszto_2016

Gratulálunk az új közgazdászoknak!

2016. július 06.

Július 1-jén, pénteken új közgazdászok vehették át diplomájukat: 27 felsőoktatási szakképzésben tanuló, 72 alapszakos és 116 mesterszakos hallgató, valamint szakirányú továbbképzés szakokon levelező tagozaton összesen 22 hallgató végzett a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán. Az ünnepi ceremóniákra a TIK-ben került sor 10 órától és 13 órától.

A diplomaosztó ünnepségeken vehették át a legkiemelkedőbb hallgatók kitüntetéseiket: a Szegedi Tudományegyetem „Discipuli pro Universitate” Díját karonként olyan végzős hallgató kaphatja meg, aki többéves munkájával kiemelkedő eredményt ért el a hallgatói öntevékenység szervezésében és a tanulmányi követelmények teljesítésében. Kimagasló szakmai tevékenysége alapján, a GTK Hallgatói Önkormányzatának támogatásával 2016-ban e díjat Farkas Tamás kapta. A Gazdaságtudományi Kar diplomaosztó ünnepi Kari Tanács ülése dékáni elismerő oklevéllel fejezte ki nagyrabecsülését azon végzős hallgatónak, aki tanulmányai során kimagasló teljesítményt nyújtott. Ezt az elismerést 2016-ban Schuszter Tamás pénzügy szakos hallgató a Gazdaságtudományi Karon végzett tudományos munkásságával érdemelte ki.

Dr. Vilmányi Márton ünnepi beszédében kiemelte: „Emberekkel és emberekért dolgozunk, még akkor is, ha mások szemében pénzért, függvényekért, vagy mutatókért vagyunk felelősek! Munkájuk során ezért legyenek szerények és megfontoltak, de érzelmileg magabiztosak és nyitottak.”

Dékán úr jókívánságaival zárta beszédét: „Kívánom, hogy munkájukban ne érezzék a „lehetetlen feladat” kétségbeesését, hogy tudjanak tanulni, és tudjanak érezni! Szívből kívánom, hogy szakmai karrierjük és magánéletük sikerekben bővelkedjék! Tapasztalják meg, hogy alázattal és elhivatottsággal megadatik Önöknek a jól végzett munka öröme!”

Gratulálunk a frissen végzett hallgatóknak, és sok sikert kívánunk!